NOTOWANIA KLIENTÓW:

Biomed koryguje strategię na: więcej, taniej, szybciej

Biomed Lublin modyfikuje strategię rozwoju. Giełdowy producent leków chce znacząco zwiększyć moce produkcyjne dzięki rozbudowie obecnego zakładu w Lublinie. Założenie wzrostu przychodów do 100 mln zł zostało podtrzymane, a zaktualizowana strategia zakłada osiągnięcie celu sprzedażowego w szybszym tempie i przy niższych nakładach inwestycyjnych. EBITDA Biomed-Lublin ma wzrosnąć o 13 mln zł rocznie po uruchomieniu Centrum Badań i Rozwoju (CBR) gwarantującego wprowadzenie ulepszonych produktów.

Synektik dostarczy robota da Vinci® do Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Giełdowa spółka podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Wartość umowy to 12,9 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę robota chirurgicznego, jak również szkolenia personelu szpitala i opiekę serwisową dla urządzenia. Poznański szpital onkologiczny jest pierwszą w Polsce publiczną placówką posiadającą najnowocześniejszy, objęty autoryzowaną opieką serwisową i szkoleniową robot chirurgiczny od Synektik.

VIGO System zwiększa sprzedaż

Giełdowy producent najbardziej zaawansowanych detektorów średniej podczerwieni ma za sobą rekordowy trzeci kwartał. VIGO System w minionym okresie wypracowało 9,3 mln zł przychodów, o 38% więcej niż rok wcześniej. Giełdowa spółka zwiększyła w III kwartale sprzedaż do wszystkich głównych grup odbiorców, z segmentem wojskowym na czele, który był motorem wzrostu sprzedaży w tym okresie.

SUNEX w dwa lata prawie 2-krotnie zwiększył przychody

Raciborski producent innowacyjnych energooszczędnych rozwiązań w ramach techniki grzewczej w I połowie 2018 roku wypracował 27,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, co stanowi wzrost rok do roku o 47%, a w odniesieniu do poziomu sprzed dwóch lat – wzrost o prawie 100%.). SUNEX stale powiększa portfolio produktowe. W tym celu wybuduje w Raciborzu nowoczesny park maszynowy.

Marcin Zachariasz pokieruje finansami Torpolu

Rada nadzorcza Torpolu powołała na członka zarządu ds. finansowych Marcina Zachariasza. Nowy CFO obejmie funkcję 15 października.

 1. Wszystkie spółki
 2. Aplisens
 3. APS Energia
 4. British Automotive Holding
 5. CORMAY
 6. Elektrotim
 7. FERRUM
 8. GROCLIN
 9. i2 Development
 10. P.A. Nova
 11. REINO Partners
 12. TORPOL
 13. VANTAGE Development
 14. VIGO System
 15. ZM Ropczyce