NOTOWANIA KLIENTÓW:

Kurs Elektrotimu poszedł mocno w górę

W tydzień akcje spółki zyskały około 40%, odreagowując w ten sposób wcześniejszą przecenę.

Grupa Synektik nawiązuje współpracę z Blue Earth Diagnostics, będzie produkować i sprzedawać radioznacznik Axumin®

IASON sp. z o.o., wchodzący w skład giełdowej grupy producent i dystrybutor radiofarmaceutyków do pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) porozumiał się z Blue Earth Diagnostics Ltd, wiodącą firmę z branży diagnostyki molekularnej, w sprawie wprowadzenia na polski rynek radioznacznika Axumin® (fluciclovine 18F), stosowanego w diagnostyce raka prostaty. Na mocy porozumienia w zakładzie w Mszczonowie jeszcze w tym roku rozpocznie się produkcja Axumin, a IASON będzie wyłącznym dostawcą radioznacznika na polskim rynku.

Restrukturyzacja Qumaka przynosi efekty

Grupa wypracowała w minionym kwartale 0,3 mln zł zysk netto. Nie bez znaczenia była prowadzona od połowy ubiegłego roku restrukturyzacja..

REINO Partners rozpoczyna budowę giełdowego holdingu finansowego

REINO Capital – tak nazywać się będzie giełdowy holding finansowy, którego tworzenie rozpoczyna REINO Partners. Pierwszym krokiem będzie upublicznienie firmy poprzez przejęcie notowanej na rynku głównym GPW spółki Graviton. Docelowo REINO Capital chce zarządzać portfelami wszystkich istotnych klas aktywów o wartości co najmniej 5 mld zł i osiągnąć wartość rynkową nie niższą niż 500 mln zł.

i2 Development celuje w 197 mln zł przychodów i 30 mln zł zysku netto w 2018 r.

Giełdowy deweloper opublikował projekcję wyników za 2018 r. Zarząd i2 Development szacuje, że wrocławski deweloper rozpozna w 2018 r. 197 mln zł skonsolidowanych przychodów, wypracowując 33 mln zł zysku operacyjnego i 30 mln zł zysku netto. Zarząd dewelopera przedstawił również rekomendację ws. podziału zysku, w której rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 1,12 zł na akcję.

 1. Wszystkie spółki
 2. Aplisens
 3. APS Energia
 4. British Automotive Holding
 5. CORMAY
 6. Elektrotim
 7. FERRUM
 8. GROCLIN
 9. i2 Development
 10. P.A. Nova
 11. RAFAKO
 12. REINO Partners
 13. TORPOL
 14. VANTAGE Development
 15. VIGO System
 16. ZM Ropczyce