NOTOWANIA KLIENTÓW:

Ponad 0,5 mld zł przychodów Grupy Torpol w I półroczu

W I połowie 2018 roku Grupa Kapitałowa Torpol weszła we właściwą fazę realizacji rekordowego portfela zamówień. Efektem jest wzrost skonsolidowanych przychodów rok do roku o 156,3% do poziomu 545,6 mln zł – najwyższego w historii. Portfel w Polsce realizowany jest na dodatniej rentowności.

Seria rekordów w APS Energii

W I połowie 2018 roku Grupa APS Energia wypracowała rekordowe przychody w wysokości 53,9 mln zł (+16,0%). Grupa posiada największy w historii backlog o wartości 76,2 mln zł. Wysokim poziomem odznaczyła się także marża brutto na sprzedaży (26,8%).

Rekordowe półrocze VIGO System

Giełdowy producent najbardziej zaawansowanych detektorów średniej podczerwieni zamknął I półrocze 2018 r. z 27% wzrostem przychodów, do rekordowych 18,7 mln zł. Zysk netto wzrósł z 6,2 mln zł do 7,2 mln zł, co jest najlepszym półrocznym rezultatem w historii. Rekordowe wyniki zostały osiągnięte dzięki systematycznie rosnącemu wolumenowi sprzedawanych detektorów, napędzanemu przez coraz większe zamówienia od kluczowych klientów przy równoczesnej dywersyfikacji grona odbiorców.

Aplisens: Produkcja przepływomierzy i sprzedaż w USA ruszą w 2019 roku

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej zamierza uruchomić seryjną produkcję przepływomierzy elektromagnetycznych w pierwszej połowie przyszłego roku. W poszukiwaniu perspektywicznych rynków zbytu Aplisens chce pojawić się w USA i Turcji.

Synektik dostarczy robota da Vinci® dla Szpitala Mazovia

Autoryzowane wprowadzenie systemów da Vinci® na nasz rynek otwiera przed polskimi pacjentami szansę na skorzystanie z tej innowacyjnej technologii w kraju – komentuje Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

 1. Wszystkie spółki
 2. Aplisens
 3. APS Energia
 4. British Automotive Holding
 5. CORMAY
 6. Elektrotim
 7. FERRUM
 8. GROCLIN
 9. i2 Development
 10. P.A. Nova
 11. REINO Partners
 12. TORPOL
 13. VANTAGE Development
 14. VIGO System
 15. ZM Ropczyce