NOTOWANIA KLIENTÓW:

Grupa BAH negocjuje zakup spółki importerskiej SsangYong Polska

British Automotive Holding (BAH) planuje akwizycję firmy SsangYong Polska, która jest wyłącznym importerem tych koreańskich aut na terenie kraju. Zgodnie z listem intencyjnym, giełdowa spółka ma wyłączność na negocjacje do końca czerwca tego roku. Celem BAH jest rozwój tej obiecującej, azjatyckiej marki tak, aby wykorzystać jej pełny potencjał nad Wisłą. SsangYong jest producentem konkurencyjnych aut typu SUV i crossover, co będzie podstawą dynamicznego wzrostu sprzedaży samochodów tej marki

VIGO System rozpoczęło 2019 rok rekordem sprzedaży

Giełdowy producent najbardziej zaawansowanych detektorów średniej podczerwieni zamknął I kwartał 2019 r. z 11,5 mln zł przychodów. To najlepszy kwartalny wynik sprzedaży w dotychczasowej historii VIGO System, o 26% wyższy od przychodów osiągniętych w I kwartale 2018 r. Motorem napędowym sprzedaży w minionym okresie były detektory adresowane do branży przemysłowej, odpowiadającej za ponad 68% przychodów VIGO System w I kwartale 2019 r.

APS Energia: 2018 rok upłynął pod znakiem rekordów

W 2018 roku Grupa APS Energia wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie 124 mln zł (+30% r/r). To najwyższy wynik w historii Grupy. Producent systemów zasilania gwarantowanego może się również pochwalić rekordowym portfelem zamówień wartym 66 mln zł.

APLISENS z rekordową sprzedażą

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej wypracował najwyższe w historii skonsolidowane przychody na poziomie 105,7 mln zł (+5,9% r/r). Zysk operacyjny wyniósł 17,4 (+1,9% r/r), a EBITDA 24,5 mln zł (+2,8% r/r). Zysk netto osiągnął poziom 14,7 mln zł (-26,6% r/r), co w porównaniu wynikiem z 2017 roku, skorygowanym o zdarzenie jednorazowe, oznacza spadek o niespełna 0,9%.

Synektik dostarczy system da Vinci  dla krakowskiego Szpitala na Klinach

Synektik podpisał umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® dla wysokospecjalistycznego kompleksu medycznego, Szpitala na Klinach w Krakowie. Umowa obejmuje dostawę i montaż robota chirurgicznego oraz opiekę serwisową dla urządzenia. Szpital na Klinach zamierza wykorzystywać innowacyjny system chirurgiczny przy zabiegach urologicznych i ginekologicznych.

 1. Wszystkie spółki
 2. Aplisens
 3. APS Energia
 4. BIOMED-LUBLIN
 5. British Automotive Holding
 6. Cognor
 7. CORMAY
 8. EC Będzin
 9. Elektrotim
 10. Esotiq & Henderson
 11. FERRUM
 12. GROCLIN
 13. i2 Development
 14. P.A. Nova
 15. REINO Partners
 16. Synektik
 17. TORPOL
 18. VANTAGE Development
 19. VIGO System
 20. ZM Ropczyce