NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

VIGO System podwójnym laureatem konkursu „LUBIĘ BO POLSKIE”

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni był głównym bohaterem gali „LUBIĘ BO POLSKIE”. Firma z Ożarowa Mazowieckiego zdobyła nagrodę główną rankingu organizowanego przez Polskie Radio oraz okazała się bezkonkurencyjna w kategorii „Produkt innowacyjny 2017”.

Kapituła rankingu „LUBIĘ BO POLSKIE” wskazała na ponad globalną skalę działalności VIGO System, której innowacyjne, autorskie technologie są wykorzystywane nie tylko na Ziemi, ale i na Marsie. Wyróżnienie jest docenieniem wieloletniej pracy całego zespołu VIGO System. Od trzech dekad udanie łączymy światy nauki i biznesu. Rozwiązania i produkty oferowane przez VIGO System narodziły się w umysłach polskich naukowców, wykształconych w polskich uczelniach. Bez kompleksów rywalizujemy na globalnym rynku detektorów podczerwieni i mogę z całą odpowiedzialnością podkreślić, że w wielu rozwiązaniach nie mamy sobie równych. VIGO System uczestniczy w projektach naukowych prowadzonych przez wiodące amerykańskie uczelnie, z MIT (Massachusetts Institute of Technology), Caltech (California Institute of Technology) czy Princeton University na czele. Tegoroczni laureaci w dziedzinie fizyki do dokonania swojego przełomowego odkrycia wykorzystali aparaturę wyposażoną m.in. w półprzewodniki stworzone przez VIGO System. Nasze autorskie, zaawansowane technologicznie produkty z powodzeniem sprawdziły się na Marsie, stanowiąc wyposażenie łazika Curiosity ramach misji Mars Science Laboratory oraz na lądowniku Schiaparelli EDM, w ramach europejskiej misji ExoMars. Cieszymy się, że również w Polsce, czego przykładem jest ranking „LUBIĘ BO POLSKIE”, nasza praca jest doceniana - komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Głównym celem zorganizowanego przez Polskie Radio rankingu ,,LUBIĘ BO POLSKIE’’ jest promowanie polskich produktów i usług, a także wspieranie rodzimych przedsiębiorców, których praca, talent i zaangażowanie stoją u podstaw sukcesu krajowej gospodarki. Patronat honorowy rankingu objęło Ministerstwo Rozwoju.

notowania VIGO System:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu VIGO System na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności