NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Torpol
  2. wyniki
  3. INWESTYCJE
  4. Powrót

Torpol: pod względem przychodów 2016 r. będzie podobny do 2014 r.

Drugie półrocze tego roku zapowiada się dla nas bardzo przyzwoicie. Liczymy, że 2016 r. zamkniemy przychodami zbliżonymi do tych, które wypracowaliśmy w 2014 r. Zakładamy też, że niedługo znacząco powiększy się nasz portfel zamówień na rok 2017. Rynek się powoli otwiera - stwierdził Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

 

Aktualny portfel zamówień Torpolu to 470 mln zł netto w kontaktach zawartych plus 275 mln zł netto w złożonych najkorzystniejszych lub najtańszych na otwarciu ofertach - razem ok. 746 mln zł.

 

Spółka oczekuje, że jeszcze w 2016 r. w Polsce zakończy się od kilku do kilkunastu postępowań przetargowych o potencjalnej wartości ponad 6 mld zł.

 

Torpol liczy też na coraz lepsze wyniki działającego w Norwegii Torpol Norge. Norweski Krajowy Plan Transportowy na lata 2014-2023 zakłada, że inwestycje o wartości ok. 168 mld NOK (ok. 80 mld zł), czyli 17 mld NOK (ok. 8 mld zł) rocznie.

 

Mam nadzieję, jeszcze w tym roku będziemy mieli dobre informacje z Norwegii. Torpol Norge powinien zapewnić kilkadziesiąt milionów NOK przychodów w tym roku. Liczymy, że niedługo będzie to spółka, realizująca rocznie przychody rzędu kilkuset milionów NOK. Trzeba podkreślić, że jest tam 168 mld NOK w planie transportowym, przy dużo mniejszej infrastrukturze kolejowej. Norweski rynek jest interesujący i dużo mniej konkurencyjny niż rynek polski - zauważył prezes Torpolu.

 

Tak dobrej sytuacji nie ma na drugim rynku zagranicznym, na którym działa Torpol. 

 

Niestety w Chorwacji niewiele się dzieje. Plany dotyczące rozwoju infrastruktury na razie nie są tam realizowane - powiedział Grzegorz Grabowski.

 

Torpol w latach 2017-2019 chce utrzymać dotychczasowy udział w polskim rynku modernizacji infrastruktury kolejowej oraz zbudować portfel o wartości ok. 3,6-4,2 mld zł.

notowania TORPOL:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu TORPOL na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności