NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Kurs Groclinu czeka na sygnał techniczny

Próbę zatrzymania spadków widać na wskaźnikach – pozytywna dywergencja na RSI. Sygnałem poprawy będzie pokonanie oporu na 6,68 zł – mówi Krzysztof Borowski, ekspert od AT.

Kurs wielkopolskiej spółki ma za sobą mocniejszą przecenę w 2017 roku. W tym roku akcje Groclinu są na lekkim plusie. Trwa przeciąganie liny i z technicznego punktu widzenia nie doszło jeszcze do żadnych rozstrzygnięć.

Kurs Groclinu jest w trendzie spadkowym od lutego 2017 roku. Główna linia trendu znajduje się na poziomie 7,50 zł. Próbę zatrzymania spadków widać na wskaźnikach – pozytywna dywergencja na RSI. Akumulacja/Dystrybucja po wcześniejszym spadku, na ostatnich sesjach zatrzymała się w trendzie bocznym. Sygnałem poprawy będzie pokonanie oporu na 6,68 zł. Wcześniejsze opory są na 6,00 i 6,27 zł. Natomiast ostrzeżeniem będzie spadek poniżej 5,42 zł, a sygnałem do dalszego spadku przebicie wsparcia na 5,04 zł – mówi dla Akcjonariat.pl Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej.

Groclin jest na etapie sprzedaży biznesu zajmującego się produkcją poszyć. Niedługo spółka może poinformować, w jakim kierunku pójdą dalsze negocjacje w tej sprawie. Rozważana jest sprzedaż aktywów, spółki zależnej lub inwestycja bezpośrednia w spółkę notowaną na giełdzie. Groclin nie ukrywa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie inwestora strategicznego. Spółka chce się skupić na rozwoju działalności inżynieryjno-projektowej, która ma coraz lepsze perspektywy i cechuje ją wyższa rentowność. Środki z potencjalnej transakcji sprzedaży biznesu poszyciowego mogłyby w części trafi właśnie na rozwój segmentu inżyniersko-projektowej.

W marcu Groclin podpisał list intencyjny w sprawie zakupu 61,9% udziałów w firmie Des Art. Właścicielem udziałów jest Procad. Cena za udziały zostanie zaproponowana po przeprowadzeniu badania firm Des Art i Cador Consulting (100% udziałów ma Des Art). Pierwsza z wymienionych spółek świadczy usługi w zakresie wykorzystania technik komputerowego wspomagania projektowania (CAD/CAE) w przemyśle i nauce. Odbiorcą usług Des Art są firmy z branży samochodowej, okrętowej, turbinowej i inne. Cador Consulting jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Siemens. Koncentruje się na obsłudze przedsiębiorstw z branży przemysłowej, producentów i biur projektowych. Po trzech kwartałach 2017 roku przychody Des Art. wyniosły 4,1 mln zł, a Cador Consulting przekroczyły 2,5 mln zł.

W październiku ubiegłego roku zależna od Groclinu spółka CADM Automotive kupiła firmę ctrlCAD. Akwizycja inżynierskiego biura projektowego rozbudowała możliwości grupy m. in. o segment projektowania zderzaków. Spółka ctrlCAD pracuje dla Audi, BMW i Volkswagena. CADM Automotive jest liderem wśród firm inżynieryjnych w Polsce działających w branży motoryzacyjnej. Firma prowadzi usługi projektowe głównie w sektorze automotive, kolejowym i lotniczym.

Groclin w 2017 roku odczuwał wzrost kosztów związanych z uruchomieniem produkcji poszyć dla VW Arteon, Opel Insignia i Mercedes Klasy E AMG. Po trzech kwartałach EBITDA grupy przekroczyła 9 mln zł wobec 14,2 mln zł z analogicznego okresu 2016 roku. Przychody w tym okresie wzrosły o 11,6% do blisko 217 mln zł.

Źródło: Akcjonariat.pl

notowania GROCLIN:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu GROCLIN na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności